Inimkeha on loodud liikuma. Paraku tänapäevased elu- ja tööviisid teevad meie kehale päeva jooksul liikumise üsna keeruliseks. 

Ohtlikud harjumused

Treenime pärast tööd ja teeme jalutuskäike nädalavahetustel, aga kui me istume, istume sageli tundide kaupa lihtsalt paigal. Oleme õppinud olema kas liikumises või seisma, mitte pendeldama nende kahe vahel. Väikestel sammudel võib olla aga suur mõju sellele, kui tervena me end tunneme. Nii, et kas arvutitööd tehes või puhkehetkel, püüa hoida vaheldauvaid asendeid.

Näiteks põlvetooliga Thatsit Balans saad kergesti vahetada asendeid, asetades jalad põlvepatjade ette või peale, külgedele või vahele. Tõstab rühti, parandab hingamise ja energia taset, aktiveerib ja tugevdab töötamise ajal selja- ja kõhulihaseid. Selleha väheneb pinge selja- ja õlalihastes ning paraneb keskendumisvõime ja loovus.

Iga järgmine asend on parim

Varier on Norras, Oslos asuv mööblitootja, kes on meie tootevalikus selleks, et Sind rohkem liikuma aidata. Varieri toolid kutsuvad esile asendite variatsioone, vastupidiselt ühe täiusliku rühi saavutamisele, sest nad teavad, et sellist asja pole olemas. Nad teavad, et järgmine positsioon on alati parim – eriti siis, kui kodus või kontoris pikalt istud.

Näiteks julge disainiga kontoritool Gravity Balans sobib nii koju kui kontorisse. Kallutades ette saad, kasutada põlevtoolina. Nõjatudes taha, saad puhata mõnusas lamavas asendis. Selg ja kael on kenasti toetatud. Toetab rühti ja
vähendab pinget selja- ja õlalihastes.

Disain lähtub funktsioonist ja jätkusuutlikkusest

Varier on innovatiivne ka tootedisainis, uskudes, et vorm peab lähtuma funktsioonist. Nii kujundavadki nad liikumist ja dünaamilisust isegi kõige väiksemates detailides, nagu puidu kumerus või kootud kangas, mis joondub ideaalselt ümaratele nurkadele. Nad soovivad teha tooteid, mis esitaks väljakutseid väljakujunenud ideedele, kuidas teatud mööbliese võib välja näha. Elu looduses on alati liikumises  –  samamoodi soovib Varieri hoida Sind liikumises  nii kodus kui kontoris ja hoida jätkusuutliku tootedisainiga elukeskkonda meie ümber.

Näiteks dünaamiliseks liikumiseks loodud Varier Social Tilt ja Turn versioonid on toodetud kuni 75% ulatuses taaskasutatud polüpropüleenist (olmejäätmetest). Kumerate jalgadega Social Tilt võimaldab kergelt ettepoole kallutada või mõtiskledes tahapoole kallutada. Social Turn toolil on pööratav alus, mis võimaldab intuitiivselt liikuda ja mugavamalt suhelda. Mõlemal on 5 aastane garantii.

Tekstiilivalik

Varieri kangavalik on kureeritud Norra arhitektuuri- ja disainibüroo Snøhetta poolt. Koostöös Taani innovatsioonipõhise tekstiiliettevõttega Kvadrat on nad loonud tekstiilikollektsiooni, mis koosneb 45 hoolikalt kureeritud valikust. Nende tekstiilid ulatuvad julgetest kuni rahulike värvideni ja on valitud nende pika vastupidavuse ja positiivse jätkusuutliku mõju tõttu. 

Variable Plus on ikoonilise Variable’i edasiarendus. Sobib nii koju kui kontorisse ja on piisavalt kerge, et kanda ühe käega. Toetab rühti, parandab hingamise ja energia taset, aktiveerib ja tugevdab selja- ja kõhulihaseid. Sobib hästi lastele (arvuti kasutamiseks, õppimiseks, joonistamiseks vms). Saadaval ka seljatoeta variant – Variable Balans.

Jalad liikuma

Istumine ei ole lihtsalt tagumiku asetamine tasasele pinnale. Sirutage selg ja asetage jalad sambataolistesse asenditesse üksteisega paralleelselt. Istumine võib olla palju enamat. See võib olla avardav ja vabastav. Kuigi töö võib kergesti muutuda korduvaks ja rutiinseks, suudame tagada, et vähemalt meie keha saab vihje liikumiseks sel ajal kui selleks vajadus tekib. Meie jalad on ergonoomilise kontorimööbli maailmas tavaliselt tähelepanuta jäetud kehaosa. Varieri toolid võimaldavad just jalgade positsioone sujuvalt vahetada.

Tule proovi järele!

Tänapäeval on paljude jaoks kodudest saanud ka kontorid ja töö- ja eraelu on tihedamalt põimunud. Varier aitab koju kujundada professionaalset ja keha toetavat mikroruumi. Nii palju kui me oma elutubade diivaneid ka ei jumaldaks, need ei ole kunagi ideaalsed meie keha toetamiseks vaimsete ülesannete lahendamise ajal. Varier toob ergonoomika Sinu kodukontorisse.

Kokkuvõtteks, kutsume Sind meie Tallinnas Tööstuse 47b-1 asuvasse salongi või e-poodi Varieri tootevalikuga tutvuma ja proovima, et liikumine muutuks igapäevaelu oluliseks osaks nii kodus kui kontoris, isegi istudes.