Kontorilauad

Kontorilaua valik tundub esmapilgul lihtne. Nii pöörataksegi töökoha komplekteerimisel tavaliselt enamus tähelepanust kontoritoolile. Siiski on kvaliteetne kontorilaud kogu komplekti arvestades vägagi oluline ning selle valimisel tuleb parima lõpptulemuse huvides peale mõõtude ja värvi silmas pidada tervet rida erinevaid parameetreid.

Millist raskust kontorilaud kandma peab?

Eelarve poolt seatud piiride tõttu on kontorisisustajate esimeseks valikuks sageli liiga õhukese lauaplaadi ja nõrga aluskonstruktsiooniga kontorilaud. Paraku kipub selline laud ka suhteliselt väikese töökoormuse korral varem või hiljem läbi vajuma. Kõige mõistlikum ja vastupidavam aluskonstruktsioon kontorilauale on metallraam, mis toestab lauaplaadi kõiki servi ühtlaselt.

Ohud riietele ja kontoritooli käetugedele

Kontorilaud peab oma mõõtudelt sobima kontoritooliga. Kui laud ja tool omavahel ei sobi, võib laua all olev raam hakata lõhkuma nii kontoritooli käetugesid kui ka laua taga istuja riideid. Lisaks tuleb jälgida, et lauaplaadi servakant oleks piisavalt paks, korralikult kinnitatud ning ilma teravate servadeta. Halvasti paigaldatud või liiga nõrga servakandi puhul hakkab selle vahele kogunema mustus. Samuti võib selline kant murduda ja taas riideid lõhkuma hakata.

Mida me pakume?

  • Kontorilauad, mida saab reguleerida kasutaja kasvule vastavaks. Lai materjalivalik (metall, puit, laminaat, melamiin), kõikidel materjalidel mitmekesine mustri- ja värvivalik.

  • Kontorilauad eri mõõtude ning eri paksuse ja kujuga lauaplaatidega vastavalt kasutusotstarbele ja sisekujundusele.

  • Funktsionaalsed, moodulitena - nii eraldi kui ka omavahel kokku panduna - kasutatavad lauad, mis võimaldab kontorit vajadusel kiirelt ja lihtsalt ümber kujundada.

  • Elektriliselt reguleeritavad kontorilauad (samas hinnaklassis manuaalselt reguleeritavate laudadega), mille suur reguleerimisulatus võimaldab kasutamist nii istudes kui ka püsti seistes. Valikus erinevate funktsioonidega, nii spetsiaalse laua küljes oleva ekraani kui ka nutitelefoni abil reguleeritavad lauad, mille erinevaid seadeid saab salvestada reguleerimisseadme mällu.

Oluline info laua tellimisel:

  • Kui pikk on inimene, kes hakkab lauda kasutama?

  • Millised peaksid olema kontorilaua mõõdud?

  • Mis värvi peaks kontorilaud olema?

  • Millised on sobivad materjalid?

  • Kas laua seadistusi peaks saama mälusse salvestada?

© Copyright - Ergonomik